close

Handlekurv

close

Fraktmetoder

CompetitionX GWS glove Womens

Hansken Johannes Thingnes Bø brukte da han sikret seg VM- gull i Holmenkollen!
699 NOK

Produktnummer: H0226

Swix CompetitionX GWS glove er resultatet av 2 års intensiv utvikling sammen med Bø, Svendsen, Northug, Glørsen med flere. Kvalitetshanske som passer perfekt til både trening og skirenn, eller på løpetur en kald høstdag. Smal modell med elastisk tommelkile for optimal passform. Vindtett elastisk GORE® WINDSTOPPER® kvalitet på håndbaken. Håndflate i slitesterkt syntetisk lær med silikongrep.

Egenskaper

  • Teknisk langrennshanske med optimal passform
  • Kvalitetshanske til trening og konkurranse
  • For deg som er ute etter gode resultater
  • GORE® WINDSTOPPER® kvalitet og godt grep

Materiale

Main fabric: GORE® WINDSTOPPER® 3 layer 84% Polyester/ 8% Elastan/ 8% ePTFE. 4 way stretch. Extremely breathable. Palm: 55% Nylon/ 45% Polyurethane.
Img 0931

Størrelsesguide klær

Her finner du størrelsesguide til våre klær, hansker og votter:

Gloves


Junor (age)JuniorWomanMenUnisexCircumference (cm)Length (cm)Size(inch)
7 - 8S10,513,84
9 - 10MXS1314,95
11 - 12LSXSXS15,5166
13 - 14XLMSS1817,17
LMM20,518,28
XLLL2319,39
XLXL25,520,510
XXLXXL2821,511

Lenght measurement:

Measure from the bottom edge of palm to the tip of your middle finger to determine your "finger length" size.

GloveSize_lenght_medium.png#asset:6062

Width measurement:

Wrap a tailors measuring tape around your dominant hand just below knuckles, excluding your thumb, and make a fist. This measurement is your "hand with" glove size.

GloveSize_With_medium.png#asset:6061

Women

SizesXSSMLXL
sizeguide_body_woman_medium.png#asset:6063A - Body length - cm160-163164-167168-171172-175176-179
B - Chest - cm838794100106
C - Waist - cm6268748086
D - Hip - cm879398104110
E - Inseam - cm7577798183
F - Sleeve length* - cm7476788082

Men

SizesSMLXLXXL
sizeguide_body_man_medium.png#asset:6066


A - Body length - cm176-179180-183184-187188-191192-195
B - Chest - cm94100106112118
C - Waist - cm80869298104
D - Hip - cm94100106112118
E - Inseam - cm8284868890
F - Sleeve length* - cm8587899193

Junior

Sizes6 - 88 - 1010 - 1212 - 1414 - 16
sizeguide_body_child_medium.png#asset:6067
A - Body length - cm116-122128-134140-146152-158164-170
B - Chest - cm6367717579
C - Waist - cm5759626670
D - Hip - cm6569737679
E - Inseam - cm5761657076
F - Sleeve length* - cm5964697479

* Should be measured from center back neck to wrist knuckle with slightly bent arm.

create Skriv en omtale