close

Handlekurv

close

Fraktmetoder

PegasusX glove Juniors

Med disse hanskene kan du fort ende opp som den nye Northug!

Velg farge

Velg størrelse

399 NOK

Produktnummer: H0232

Swix PegasusX glove til junior er en formsydd langrennshanske som gir optimalt grep rundt staven. Teknisk modell som passer perfekt til skirenn og trening. Helfôret hanske med herlig 100g PrimaLoft® isolasjon på håndbaken. Smal mansjett i neopren for tettere passform rundt håndleddet. Hansken har syntetisk lær i håndflaten med forsterkning mellom tommel og pekefinger samt silikongrep på peke- og langfinger.

Egenskaper

  • Teknisk langrennshanske med god passform
  • Egner seg godt til både trening og skirenn
  • Passer alle uansett ferdighetsnivå
  • Silikongrep på peke- og langfinger

Materiale

Main fabric: 86% Nylon/ 14% Elastane. 4 way stretch. Palm: 65% Nylon/ 35% Polyurethane. Cuff: 60% Rubber/ 40% Polyester. Lining: 100% Polyester. Insulation back of hand: 100g PrimaLoft® Gold Insulation Active.
Img 0931

Størrelsesguide klær

Her finner du størrelsesguide til våre klær, hansker og votter:

Gloves


Junor (age)JuniorWomanMenUnisexCircumference (cm)Length (cm)Size(inch)
7 - 8S10,513,84
9 - 10MXS1314,95
11 - 12LSXSXS15,5166
13 - 14XLMSS1817,17
LMM20,518,28
XLLL2319,39
XLXL25,520,510
XXLXXL2821,511

Lenght measurement:

Measure from the bottom edge of palm to the tip of your middle finger to determine your "finger length" size.

GloveSize_lenght_medium.png#asset:6062

Width measurement:

Wrap a tailors measuring tape around your dominant hand just below knuckles, excluding your thumb, and make a fist. This measurement is your "hand with" glove size.

GloveSize_With_medium.png#asset:6061

Women

SizesXSSMLXL
sizeguide_body_woman_medium.png#asset:6063A - Body length - cm160-163164-167168-171172-175176-179
B - Chest - cm838794100106
C - Waist - cm6268748086
D - Hip - cm879398104110
E - Inseam - cm7577798183
F - Sleeve length* - cm7476788082

Men

SizesSMLXLXXL
sizeguide_body_man_medium.png#asset:6066


A - Body length - cm176-179180-183184-187188-191192-195
B - Chest - cm94100106112118
C - Waist - cm80869298104
D - Hip - cm94100106112118
E - Inseam - cm8284868890
F - Sleeve length* - cm8587899193

Junior

Sizes6 - 88 - 1010 - 1212 - 1414 - 16
sizeguide_body_child_medium.png#asset:6067
A - Body length - cm116-122128-134140-146152-158164-170
B - Chest - cm6367717579
C - Waist - cm5759626670
D - Hip - cm6569737679
E - Inseam - cm5761657076
F - Sleeve length* - cm5964697479

* Should be measured from center back neck to wrist knuckle with slightly bent arm.

create Skriv en omtale